Instruktorzy i DJ

Farid Ferchach

Salsa Crossbody

Farid zaczął tańczyć salsę w roku 2001. Rok później podczas kongresu salsy w Paryżu odkrył styl mambo i jednocześnie został zafascynowany stylem reprezentowanym przez słynnych braci Vasquez. Rok później podczas tego samego kongresu miał premierę jego pierwszy pokaz "X-Men". Pokaz okazał się dużym sukcesem. Od tego czasu Farid występował w wielu krajach (między innymi Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Niemczech, Stanach Zjednoczonych - Nowy Jork i Los Angeles). W roku 2003 założył własną szkołe i formację taneczną - Salsa Conga. Styl tańca Farida jest mieszanką szybkości, uwodzenia, humoru i odrobiny szaleństwa. Farid jest także muzykiem - śpiewa i gra na perkusji. Jako urodzony showman Farid uwielbia tłum i bycie na scenie - jego pokazy są zawsze oryginalne i pełne dynamizmu.

Osmani Segura

Salsa Cubana

Osmani urodził się na Kubie, w wyjątkowej, “starej” dzielnicy Hawany, czyli ‘HabanaVieja'. Swoją taneczną podróż rozpoczął w bardzo młodym wieku, jego pierwszą szkołą była ulica, a scena stała się drugim domem. Osmani był członkiem kilku szkół tańca na Kubie, co pozwoliło mu rozwiać swoje umiejętności taneczne w takich stylach jak rumba, afro-cuban, mambo, tradycyjne tańce kubańskie, salsa cubana i urban dance. Nauczycielem został w 2002 roku jeszcze na Kubie, następnie w 2006 w Niemczech został członkiem grupy hip-hopowej "Just blaze" prowadzonej przez Camillo Lauricellę, z którą zajął pierwsze miejsce na niemieckich mistrzostwach hip-hopu. Od 2010 roku przekazuje swoją wiedzę swoim studentom, uczy na wszystkich poziomach zaawansowania – zarówno początkujących tancerzy jak i tych prezentujących najwyższy poziom. Jako artysta uczył i występował na wielu kongresach i festiwalach salsowych w całej Europie, a także był uczestnikiem kilku programów rozrywkowych emitowanych w krajowej telewizji.

Roynet Perez Gonzalez

Salsa Cubana

Roynet jest znany ze swojego wyjątkowego stylu tańca, profesjonalizmu, kreatywności oraz czarującej i charyzmatycznej osobowości. Dorastał w Hawanie, gdzie otaczała go muzyka i afro-kubańskie rytmy. Ekscytująca atmosfera podsycana dźwiękiem clave i bębnów szybko zaprowadziła go do największej ze szkół tańca – na ulice Havany. Roynet rozpoczął swoją taneczną karierę w 2003 roku, wygrywając wiele konkursów salsy kubańskiej zarówno na Kubie, jak i za granicą. Dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom tanecznym zyskał przydomek „Monarca del casino” (Mistrz salsy kubańskiej), pod którym rozpoznawany jest do dziś. W 2008 roku Roynet przeprowadził się do Finlandii i rozpoczął nauczanie tajników salsy kubańskiej, bachaty, kizomby i hip hop’u. W 2010 wraz ze swoją partnerką Johanną Sallinen zdobył mistrzostwo Europy w salsie kubańskiej, stając się odtąd jednym z najbardziej rozpoznawalnych instruktorów i tancerzy zarówno w Finlandii jak i w całej Europie. Jako instruktor, Roynet skupia się przede wszystkim na kultywowaniu i pogłębianiu wiedzy na temat sztuki tańca kubańskiego oraz propagowaniu kultury kubańskiej na całym świecie. Dla niego bycie „dobrym” nie jest wystarczające – zawsze daje z siebie wszystko i dąży do perfekcji - zarówno jako tancerz jak i instruktor.

Bego Collado Barreiro

Bachata | Kizomba

Begona Collado Barreiro urodziła się w Sewilli, a swoją przygodę z tańcem rozpoczęła ponad 10 lat temu. Jej styl tańca jest bardzo zmysłowy, a jego oryginalność zapewniają wpływy z Dominikany, Włoch i Hiszpanii. Wraz z Gabryelem tworzą niezwykła parę, a ich taniec jest pełen wyrazu i zaangażowania, łącząc zabawę, zmysłowość i oryginalność wynikającą z mieszanki różnych stylów. Kilka lat temu Gabryel i Begona zdobyli tytuł mistrzów bachaty w Hiszpanii. Od tamtego czasu stali się najbardziej popularną parą instruktorów bachaty na świecie, o czym świadczą liczne zaproszenia na międzynarodowe kongresy i festiwale. Jako para uczyli nie tylko na wszystkich festiwalach w Europie, jak i także na festiwalach tańca w USA, Azji i Afryce. Są uznawaną na arenie międzynarodowej parą nauczycieli, cenioną za swoją wszechstronność, ciekawe i z humorem poprowadzone zajęcia oraz niesamowitą energię przekazywaną kursantom.

Gabryel Berlanga

Bachata | Kizomba

Gabryel Berlanga urodzil się w Sewilli, w Hiszpanii. Muzyką i tańcem interesował się od dziecka, tańcząc Sevillanas, flamenco i taniec towarzyski. Kiedy poznał tańce latynoskie, a zwłaszcza bachatę, postanowił rozwijać swój styl i technikę w tym tańcu. Odbył podróż do Santo Domingo, szukając korzeni bachaty i ucząc się jej różnych stylów tańczenia. Dzięki temu, jego styl jest bardzo energiczny, ale jednocześnie bardzo zmysłowy, charakteryzujący się wyjątkowa interpretacją muzyki. Styl Gabryel’a jest pełna energii mieszanką stylu włoskiego i hiszpańskiego, z domieszką wpływów z Dominikany. Pasja do bachaty sprawiła, że wraz ze swoją partnerką Begona utworzył ogromny klub bachaty, CPB (club pro bachata), zrzeszający ponad 500 członków. Jego celem jest organizowanie festiwali i warsztatów bachaty. Od 2005 roku organizują największe w Hiszpanii festiwale bachaty - TODOBACHATA, w którym uczestniczyło kilka tysięcy osób.

Daniela Elena Savu

Kizomba

Daniela pochodzi z Rumunii, w Hiszpanii mieszka od 11 lat. Kizombę zaczęła tańczyć 5 lat temu, ale tańczyć uwielbiała od zawsze, dorastała w rodzinie muzyków. Początkowo pokochała zmysłową bachatę, ale wkrótce potem rozpoczęła również naukę kizomby, kontynuując jednocześnie naukę obu tańców. Jej pierwszy nauczyciel kizomby szybko zauważył jej potencjał taneczny i poprosił ją o partnerowanie podczas jego zajęć już po 3 miesiącach nauki.Asystowała podczas zajęć francuskim nauczycielom takim jak Ken z Secret Team, Audi mpk, Azzedine, Youss itp. W 2018 roku Sergi i Daniela zaczęli uczyć w Barcelonie. Pragną szerzyć pasję do kizomby wśród jak największej liczby młodych tancerzy, którzy chcą poczuć specyficzny klimat tego niezwykłego tańca.

Sergi Calle Franco

Kizomba

Sergi od najmłodszych lat kocha muzykę i taniec, początkowo, przez 6 lat uczył się gry na fortepianie a następne3 lata tańczył w hip-hop. Całe jego życie było otoczone muzyką, ale dopiero w 2012 roku postanowił spróbować tańca socjalnego (Salsa NY i zmysłowa Bachata) od razu wiedział, że to miejsce, w którym powinien był być już dawno temu.2016 rok przyniósł zmiany w jego życiu tanecznym - wygrał lokalny konkurs kizomby, na której odtąd się skupił (Urban Kiz).Od tego czasu ciągle podróżuje po Europie ucząc się i tańcząc z najlepszymi artystami podczas kongresów tanecznych. W 2018 roku Sergi i Daniela zaczęli uczyć w Barcelonie. Pragną szerzyć pasję do kizomby wśród jak największej liczby młodych tancerzy, którzy chcą poczuć specyficzny klimat tego niezwykłego tańca.

Toni Rios

Bachata

Dorota Jastrzębska

Bachata

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat. Przez 13 lat tańczyła disco, hip-hop i taniec klasyczny. Potem przyszedł czas na jazz, któremu pozostaje wierna do dziś, prowadząc zajęcia taneczne. Pierwsze spotkanie z salsą i bachatą ujęło jej serce do tego stopnia, że wraz z jazzem pochłonęły ją bez reszty. Ciężka praca zaowocowała kilkukrotnym mistrzostwem świata w disco i hip-hopie oraz mistrzostwem i vice-mistrzostwem Polski w konkursie Bachata Stars. W swoim tańcu stawia na naturalność, płynność i subtelność ruchu. Podstawy baletu dały jej solidną podstawę, dzięki czemu podczas swoich zajęć potrafi doskonale przekazać wiedzę techniczną.

Monika Sęk Rojewska

Bachata | Ladies Styling

Założycielka szkoły Latin Dance Academy, z wykształcenia lingwistka z pasji tancerka i instruktorka. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 9 lat od tańca nowoczesnego. Następnie szkoliła się w technikach streetowych m.in. w formacji tanecznej Kabaret 130. W wieku 16 lat trafiła do łódzkiej szkoły tańca latino dołączając do formacji Girls Only oraz Fame Art. Tańczyła wiele styli ale żaden z nich nie zawładnął jej sercem tak jak salsa i bachata. Dzięki swojej ciężkiej pracy i umiejętnościom w 2015 roku Monika została instruktorką Bachaty. Jest założycielką dwóch prężnie działających i odnoszących sukcesy w całej Polsce formacji tanecznych – Bachata Team Łódź oraz Project Ladies. Monika współpracuje z wieloma szkołami tańca i organizatorami festiwali z całej Polski. Wraz ze swoim partnerem Danielem Rojewskim szkoli miłośników bachaty i zaraża ich swoją pasją do tańca. Stale rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w licznych warsztatach i festiwalach z instruktorami światowej klasy, a swoją pasją i energią pragnie zarażać innych. Najważniejsze w tańcu są dla niej emocje, porozumienie, dynamika i estetyka. Jej styl tańca określa się jako bardzo sensualny, delikatny i kobiecy.

Daniel Rojewski

Bachata Sensual | Salsa

Założyciel szkoły Latin Dance Academy, magister inżynier oraz dyplomowany pedagog. Licencjonowany instruktor tańca i fitnessu. Z tańcem zaprzyjaźnił się już w dzieciństwie, rozpoczynając swą przygodę od tańca towarzyskiego oraz nowoczesnego. Po kilku latach jego zainteresowanie przyciągnęły takie techniki, jak: salsa, bachata, kizomba i afro. Jego ulubionym stylem salsy jest niezmiennie LA, ale najbliższa jego sercu jest bachata, a szczególnie styl sensual, który stara się wciąż rozwijać, szkoląc się u najlepszych zagranicznych instruktorów, oraz promować na polskiej scenie tanecznej. Wieloletni tancerz Formacji Salsowej oraz instruktor w Studio Tańca Project Salsa do lipca 2017 roku. Założyciel formacji tanecznej Bachata Team Łódź, odnoszącej sukcesy w całej Polsce. Czynnie uczestniczy w różnego rodzaju pokazach i konkursach tanecznych oraz np. Bachata Stars Polska. Instruktor licznych warsztatów, m.in. podczas Latino Festiwalu, El Sol Bachata Days, a także obozów tanecznych w kraju i za granicą.

Bartek Tabiś

Salsa Cubana

Choć zaczynał od hip-hopu i house, to ostatecznie został przy salsie kubańskiej. Certyfikowany instruktor tańca, uczy w Salsa House i innych szkołach na południu Polski. Prowadzi zajęcia z salsy kubańskiej i bodymovementu oraz izolacji ciała. Afro i rumby uczy się u Daniela Pancerza, co w połączeniu ze streetowymi korzeniami tworzy jego własny styl. Nie przestaje się rozwijać, ciągle czerpie nowe inspiracje. Na zajęciach możecie się spodziewać, że przyłoży dużą uwagę do każdego ruchu i pomoże Wam znaleźć swój wyjątkowy styl.

Paulina Mieczyńska

Salsa Cubana

Swoją taneczną przygodę zaczęła w wieku 8 lat od tańca towarzyskiego. Później przyszedł czas na bachatę i salsę liniową, aż w końcu trafiła na kubańską i poczuła, że to jest to! Instruktorka o wielkim sercu i pasji do tańca, którą na co dzień zaraża kursantów w szkole Salsa House. Prowadzi zajęcia z salsy kubańskiej i lady stylingu. Służy jej doświadczenie formacyjne, które zbierała na pokazach w Polsce i za granicą. Rozwija się w szybkim tempie, pod czujnym okiem Daniela Pancerza oraz na festiwalach kubańskich w całej Europie. Jej taniec charakteryzuje wyjątkowe połączenie kobiecości, delikatnych ruchów oraz mocnego i wyrazistego afro. Na swoich zajęciach wymaga dużo, ale wykazuje ogromną cierpliwość i ciepło do każdego, kto trafi pod jej skrzydła.

Kornel Cebulski

Bachata Sensual

Tancerz i instruktor bachaty z Krakowa. Już niespełna rok po postawieniu swoich pierwszych kroków na parkiecie, rozpoczął działalność pedagogiczna w jednej z najbardziej prestiżowych szkół bachaty w Polsce - LofToDance. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności na międzynarodowych festiwalach i kongresach. Taniec Kornela to klasyczna bachata sensual ozdobiona technikami ze stylów streetowych, takich jak hip-hop czy dancehall. Podczas warsztatów kładzie szczególny nacisk na technikę, relacje pomiędzy partnerami oraz emocje w tańcu. Uwaga - poziom energii na zajęciach jest niebezpieczne wysoki, a dawka humoru powoduje stały uśmiech na twarzy!

Malwina Uzdejczyk

Bachata Sensual

Tancerka z pasji i serca, instruktorka z powołania. Swoje pierwsze taneczne kroki postawiła już w wieku 11 lat,  niespełna 10 lat później trafiła na pierwszy kurs bachaty. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, która wywarła ogromną chęć dążenia do bachatowej perfekcji. Duży wpływ na taniec Malwiny mają inne style, w których równolegle się doskonaliła: Klasyka, Jazz, Hip-hop, taniec współczesny. W roku 2017 zdobyła Mistrzostwo Polski w stylu Urban Fusion. Największy nacisk stawia naukę techniki oraz wyrażania  uczuć w tańcu.

Krystian Domian

Kizomba

Oboje swoją przygodę z tańcem rozpoczynali od zajęć salsy. Poprzez ciekawość i chęć poznawania, napotkali na swoich ścieżkach ludzi pełnych pozytywnej energii i miłości do tańca, dzięki którym coraz częściej swój wolny czas spędzali na parkiecie. Poznawali przy tym kolejne style taneczne, co zaowocowało tym że Ona zaczęła uczyć bliskości w Kizombie, a On swobody w Zouk’u. Krystian i Milena spotkali się po raz pierwszy na parkiecie w szkole tańca, w której oboje uczyli. Od razu wzajemnie zakochali się w swoich tańcach. Odtąd razem postanowili doskonalić swój warsztat i przekazywać wiedzę zarażać przy tym innych swoją pasją. Starają się przekazać swoim uczniom, że taniec nie jest tylko zestawem kroków i figur, które widzi widownia. Taniec to całe mnóstwo intymnych gestów i interpretacji muzyki, które przeznaczone są wyłącznie dla dwojga stojących naprzeciw siebie ludzi.

Milena Jakubowska

Kizomba

Oboje swoją przygodę z tańcem rozpoczynali od zajęć salsy. Poprzez ciekawość i chęć poznawania, napotkali na swoich ścieżkach ludzi pełnych pozytywnej energii i miłości do tańca, dzięki którym coraz częściej swój wolny czas spędzali na parkiecie. Poznawali przy tym kolejne style taneczne, co zaowocowało tym że Ona zaczęła uczyć bliskości w Kizombie, a On swobody w Zouk’u. Krystian i Milena spotkali się po raz pierwszy na parkiecie w szkole tańca, w której oboje uczyli. Od razu wzajemnie zakochali się w swoich tańcach. Odtąd razem postanowili doskonalić swój warsztat i przekazywać wiedzę zarażać przy tym innych swoją pasją. Starają się przekazać swoim uczniom, że taniec nie jest tylko zestawem kroków i figur, które widzi widownia. Taniec to całe mnóstwo intymnych gestów i interpretacji muzyki, które przeznaczone są wyłącznie dla dwojga stojących naprzeciw siebie ludzi.

Mateusz Grzybek

DJ El Honguito | Salsa, Timba

Urodził się w Polsce z wielkim przekonaniem i miłością do salsy kubańskiej. Posiada jedną z największych w Polsce kolekcji płyt CD z muzyką kubańską, Timbą oraz Bachatą. Zakochał się w salsie kubańskiej w 2010 roku. Od tancerza do Dj’a nie ma długiej drogi. Obecnie Mateusz dzieli się swoją pasją do kubańskiej kultury podczas wielu imprez w różnych miastach w Polsce. Co jest w jego menu? Śniadanie: Timba, Mambo, Drugie śniadanie: Rumba, Obiad: Son, Deser: Reggaeton, Bachata. Smacznego!

Piotr Żerański

DJ Sensual-Mente | Bachata, Kizomba

Miłośnik muzyki, który uwielbia zarażać swoją pasją oraz obdarowywać radością wszystkich w zasięgu dźwięków, jakie płyną prosto z jego duszy. Potrafi łączyć delikatne nuty z kawałkami o mocnym, pełnym pasji bicie i dzikim brzmieniu, czerpiąc z afrykańskich źródeł. Dzięki swojej pasji do tańca i muzyki chce grać dla ludzi dawać im radość obejmującą coraz szersze kręgi. Marzy by taniec i dawana ludziom energia na parkiecie sprawiały, że będą szczęśliwsi, a świat piękniejszy. Szczególna umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi, olbrzymia radość życia i siła muzyki, która płynie spod jego dłoni, czyni go wyjątkowym dawcą pozytywnej energii, szczęścia oraz uśmiechu. DJ Senual-Mente pięknie czaruje zza konsoli, roztaczając przed wszystkimi pełną gamę magicznych dźwięków.

Organizator i koordynatorzy wyjazdu zastrzegają sobie prawo do zmian w programie wyjazdu, grafiku zajęć oraz składzie instruktorów bez indywidualnego informowania uczestników. Aktualne informacje dostępne są wyłącznie na stronie internetowej Summer Salsa Trip, pod adresem https://summersalsatrip.com. W przypadku zmiany kluczowych warunków przed rozpoczęciem wycieczki, uczestnicy otrzymają wiadomość na ostatni, znany organizatorowi adres poczty internetowej. Organizator i koordynatorzy wyjazdu nie biorą odpowiedzialności za zmiany niewynikające z ich  winy, a leżące bezpośrednio po stronie hotelu lub współpracujących z nim firm.