Instruktorzy i DJ

Farid Ferchach

Salsa

Farid zaczął tańczyć salsę w roku 2001. Rok później podczas kongresu salsy w Paryżu odkrył styl mambo i jednocześnie został zafascynowany stylem reprezentowanym przez słynnych braci Vasquez. Rok później podczas tego samego kongresu miał premierę jego pierwszy pokaz "X-Men". Pokaz okazał się dużym sukcesem. Od tego czasu Farid występował w wielu krajach (między innymi Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Niemczech, Stanach Zjednoczonych - Nowy Jork i Los Angeles). W roku 2003 założył własną szkołe i formację taneczną - Salsa Conga. Styl tańca Farida jest mieszanką szybkości, uwodzenia, humoru i odrobiny szaleństwa. Farid jest także muzykiem - śpiewa i gra na perkusji. Jako urodzony showman Farid uwielbia tłum i bycie na scenie - jego pokazy są zawsze oryginalne i pełne dynamizmu.

Osmani Segura

Salsa Cubana

Osmani urodził się na Kubie, w wyjątkowej, “starej” dzielnicy Hawany, czyli ‘HabanaVieja'. Swoją taneczną podróż rozpoczął w bardzo młodym wieku, jego pierwszą szkołą była ulica, a scena stała się drugim domem. Osmani był członkiem kilku szkół tańca na Kubie, co pozwoliło mu rozwiać swoje umiejętności taneczne w takich stylach jak rumba, afro-cuban, mambo, tradycyjne tańce kubańskie, salsa cubana i urban dance. Nauczycielem został w 2002 roku jeszcze na Kubie, następnie w 2006 w Niemczech został członkiem grupy hip-hopowej "Just blaze" prowadzonej przez Camillo Lauricellę, z którą zajął pierwsze miejsce na niemieckich mistrzostwach hip-hopu. Od 2010 roku przekazuje swoją wiedzę swoim studentom, uczy na wszystkich poziomach zaawansowania – zarówno początkujących tancerzy jak i tych prezentujących najwyższy poziom. Jako artysta uczył i występował na wielu kongresach i festiwalach salsowych w całej Europie, a także był uczestnikiem kilku programów rozrywkowych emitowanych w krajowej telewizji.

Roynet Perez Gonzalez

Salsa Cubana

Roynet jest znany ze swojego wyjątkowego stylu tańca, profesjonalizmu, kreatywności oraz czarującej i charyzmatycznej osobowości. Dorastał w Hawanie, gdzie otaczała go muzyka i afro-kubańskie rytmy. Ekscytująca atmosfera podsycana dźwiękiem clave i bębnów szybko zaprowadziła go do największej ze szkół tańca – na ulice Havany. Roynet rozpoczął swoją taneczną karierę w 2003 roku, wygrywając wiele konkursów salsy kubańskiej zarówno na Kubie, jak i za granicą. Dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom tanecznym zyskał przydomek „Monarca del casino” (Mistrz salsy kubańskiej), pod którym rozpoznawany jest do dziś. W 2008 roku Roynet przeprowadził się do Finlandii i rozpoczął nauczanie tajników salsy kubańskiej, bachaty, kizomby i hip hop’u. W 2010 wraz ze swoją partnerką Johanną Sallinen zdobył mistrzostwo Europy w salsie kubańskiej, stając się odtąd jednym z najbardziej rozpoznawalnych instruktorów i tancerzy zarówno w Finlandii jak i w całej Europie. Jako instruktor, Roynet skupia się przede wszystkim na kultywowaniu i pogłębianiu wiedzy na temat sztuki tańca kubańskiego oraz propagowaniu kultury kubańskiej na całym świecie. Dla niego bycie „dobrym” nie jest wystarczające – zawsze daje z siebie wszystko i dąży do perfekcji - zarówno jako tancerz jak i instruktor.

Gabryel Berlanga

Bachata | Kizomba

Gabryel Berlanga urodzil się w Sewilli, w Hiszpanii. Muzyką i tańcem interesował się od dziecka, tańcząc Sevillanas, flamenco i taniec towarzyski. Kiedy poznał tańce latynoskie, a zwłaszcza bachatę, postanowił rozwijać swój styl i technikę w tym tańcu. Odbył podróż do Santo Domingo, szukając korzeni bachaty i ucząc się jej różnych stylów tańczenia. Dzięki temu, jego styl jest bardzo energiczny, ale jednocześnie bardzo zmysłowy, charakteryzujący się wyjątkowa interpretacją muzyki. Styl Gabryel’a jest pełna energii mieszanką stylu włoskiego i hiszpańskiego, z domieszką wpływów z Dominikany. Pasja do bachaty sprawiła, że wraz ze swoją partnerką Begona utworzył ogromny klub bachaty, CPB (club pro bachata), zrzeszający ponad 500 członków. Jego celem jest organizowanie festiwali i warsztatów bachaty. Od 2005 roku organizują największe w Hiszpanii festiwale bachaty - TODOBACHATA, w którym uczestniczyło kilka tysięcy osób.

Bego Collado Barreiro

Bachata | Kizomba

Begona Collado Barreiro urodziła się w Sewilli, a swoją przygodę z tańcem rozpoczęła ponad 10 lat temu. Jej styl tańca jest bardzo zmysłowy, a jego oryginalność zapewniają wpływy z Dominikany, Włoch i Hiszpanii. Wraz z Gabryelem tworzą niezwykła parę, a ich taniec jest pełen wyrazu i zaangażowania, łącząc zabawę, zmysłowość i oryginalność wynikającą z mieszanki różnych stylów. Kilka lat temu Gabryel i Begona zdobyli tytuł mistrzów bachaty w Hiszpanii. Od tamtego czasu stali się najbardziej popularną parą instruktorów bachaty na świecie, o czym świadczą liczne zaproszenia na międzynarodowe kongresy i festiwale. Jako para uczyli nie tylko na wszystkich festiwalach w Europie, jak i także na festiwalach tańca w USA, Azji i Afryce. Są uznawaną na arenie międzynarodowej parą nauczycieli, cenioną za swoją wszechstronność, ciekawe i z humorem poprowadzone zajęcia oraz niesamowitą energię przekazywaną kursantom.

Toni Rios

Bachata

Dorota Jastrzębska

Bachata

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat. Przez 13 lat tańczyła disco, hip-hop i taniec klasyczny. Potem przyszedł czas na jazz, któremu pozostaje wierna do dziś, prowadząc zajęcia taneczne. Pierwsze spotkanie z salsą i bachatą ujęło jej serce do tego stopnia, że wraz z jazzem pochłonęły ją bez reszty. Ciężka praca zaowocowała kilkukrotnym mistrzostwem świata w disco i hip-hopie oraz mistrzostwem i vice-mistrzostwem Polski w konkursie Bachata Stars. W swoim tańcu stawia na naturalność, płynność i subtelność ruchu. Podstawy baletu dały jej solidną podstawę, dzięki czemu podczas swoich zajęć potrafi doskonale przekazać wiedzę techniczną.

Monika Sęk Rojewska

Bachata | Ladies Styling

Założycielka szkoły Latin Dance Academy, z wykształcenia lingwistka z pasji tancerka i instruktorka. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 9 lat od tańca nowoczesnego. Następnie szkoliła się w technikach streetowych m.in. w formacji tanecznej Kabaret 130. W wieku 16 lat trafiła do łódzkiej szkoły tańca latino dołączając do formacji Girls Only oraz Fame Art. Tańczyła wiele styli ale żaden z nich nie zawładnął jej sercem tak jak salsa i bachata. Dzięki swojej ciężkiej pracy i umiejętnościom w 2015 roku Monika została instruktorką Bachaty. Jest założycielką dwóch prężnie działających i odnoszących sukcesy w całej Polsce formacji tanecznych – Bachata Team Łódź oraz Project Ladies. Monika współpracuje z wieloma szkołami tańca i organizatorami festiwali z całej Polski. Wraz ze swoim partnerem Danielem Rojewskim szkoli miłośników bachaty i zaraża ich swoją pasją do tańca. Stale rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w licznych warsztatach i festiwalach z instruktorami światowej klasy, a swoją pasją i energią pragnie zarażać innych. Najważniejsze w tańcu są dla niej emocje, porozumienie, dynamika i estetyka. Jej styl tańca określa się jako bardzo sensualny, delikatny i kobiecy.

Daniel Rojewski

Bachata Sensual | Salsa

Założyciel szkoły Latin Dance Academy, magister inżynier oraz dyplomowany pedagog. Licencjonowany instruktor tańca i fitnessu. Z tańcem zaprzyjaźnił się już w dzieciństwie, rozpoczynając swą przygodę od tańca towarzyskiego oraz nowoczesnego. Po kilku latach jego zainteresowanie przyciągnęły takie techniki, jak: salsa, bachata, kizomba i afro. Jego ulubionym stylem salsy jest niezmiennie LA, ale najbliższa jego sercu jest bachata, a szczególnie styl sensual, który stara się wciąż rozwijać, szkoląc się u najlepszych zagranicznych instruktorów, oraz promować na polskiej scenie tanecznej. Wieloletni tancerz Formacji Salsowej oraz instruktor w Studio Tańca Project Salsa do lipca 2017 roku. Założyciel formacji tanecznej Bachata Team Łódź, odnoszącej sukcesy w całej Polsce. Czynnie uczestniczy w różnego rodzaju pokazach i konkursach tanecznych oraz np. Bachata Stars Polska. Instruktor licznych warsztatów, m.in. podczas Latino Festiwalu, El Sol Bachata Days, a także obozów tanecznych w kraju i za granicą.

Mateusz Grzybek

DJ El Honguito | Salsa, Timba

Urodził się w Polsce z wielkim przekonaniem i miłością do salsy kubańskiej. Posiada jedną z największych w Polsce kolekcji płyt CD z muzyką kubańską, Timbą oraz Bachatą. Zakochał się w salsie kubańskiej w 2010 roku. Od tancerza do Dj’a nie ma długiej drogi. Obecnie Mateusz dzieli się swoją pasją do kubańskiej kultury podczas wielu imprez w różnych miastach w Polsce. Co jest w jego menu? Śniadanie: Timba, Mambo, Drugie śniadanie: Rumba, Obiad: Son, Deser: Reggaeton, Bachata. Smacznego!

Piotr Żerański

DJ Sensual-Mente | Bachata, Kizomba

Miłośnik muzyki, który uwielbia zarażać swoją pasją oraz obdarowywać radością wszystkich w zasięgu dźwięków, jakie płyną prosto z jego duszy. Potrafi łączyć delikatne nuty z kawałkami o mocnym, pełnym pasji bicie i dzikim brzmieniu, czerpiąc z afrykańskich źródeł. Dzięki swojej pasji do tańca i muzyki chce grać dla ludzi dawać im radość obejmującą coraz szersze kręgi. Marzy by taniec i dawana ludziom energia na parkiecie sprawiały, że będą szczęśliwsi, a świat piękniejszy. Szczególna umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi, olbrzymia radość życia i siła muzyki, która płynie spod jego dłoni, czyni go wyjątkowym dawcą pozytywnej energii, szczęścia oraz uśmiechu. DJ Senual-Mente pięknie czaruje zza konsoli, roztaczając przed wszystkimi pełną gamę magicznych dźwięków.

Arkadiusz Meps

DJ | Mambo, Salsa Romantica

Pedagog, muzyk, z zamiłowania instruktor salsy, DJ z wieloletnim doświadczeniem w odkrywaniu na nowo szczególnie tzw. „starej salsy”. Podczas każdej imprezy pozwala na nowo odkrywać przede wszystkim salsę w jej klasycznym brzmieniu tzw. „SalsaVieja”. W swojej kolekcji posiada kilkaset płyt winylowych z salsą z lat 60. 70. 80. Salsą Durą oraz Salsą Guaguanco w której się specjalizuje. Dobrze znany w środowisku tanecznym z gorącego wspierania projektów łączących różne środowiska salsowe. Na co dzień związany z projektami Summer Salsa Trip oraz Agencją Artystyczną Latin Soul.

Adrian Dronszczyk

DJ Dronson | Salsa, Bachata

Pomysłodawca i współorganizator Salsa Connection, właściciel Good Mood, współautor projektu Summer Salsa Trip. Od dziecka związany z muzyką i tańcem, dziś jeden z bardziej uznanych pedagogów salsy liniowej na południu Polski. Jako DJ grał m.in. podczas Carnaval de Salsa, Primavera Salsa Open i Wroclaw Salsa Festival. Od czasu, kiedy salsa stała się jego sposobem na życie, stale poszerza swoje umiejętności taneczne oraz pedagogiczne jak również spektrum muzyczne.

Organizator i koordynatorzy wyjazdu zastrzegają sobie prawo do zmian w programie wyjazdu, grafiku zajęć oraz składzie instruktorów bez indywidualnego informowania uczestników. Aktualne informacje dostępne są wyłącznie na stronie internetowej Summer Salsa Trip, pod adresem https://summersalsatrip.com. W przypadku zmiany kluczowych warunków przed rozpoczęciem wycieczki, uczestnicy otrzymają wiadomość na ostatni, znany organizatorowi adres poczty internetowej. Organizator i koordynatorzy wyjazdu nie biorą odpowiedzialności za zmiany niewynikające z ich  winy, a leżące bezpośrednio po stronie hotelu lub współpracujących z nim firm.