Instruktorzy i ekipa

ChikyCuba

Salsa

Reydisnier Rodríguez Quiñones znany w świecie artystycznym jako ChikyCuba. Urodził się na Kubie. Obecnie mieszka w Barcelonie, Hiszpania. Reydisnier ukończył szkołę artystyczną na Kubie, specjalizując się w sztuce tańca, zwłaszcza tańcu nowoczesnym, tańcu współczesnym i tańcu folklorystycznym. Na Kubie rozwijał karierę jako tancerz, choreograf, dyrektor prób i nauczyciel w różnych zespołach tanecznych i projektach, m.in.: Salsa, Mambo i Chachachá "Paso a Paso", Szkoła i Zespół "Un paso Más", Zespół Santiago Alfonso, Zespół Irene Rodríguez, Program telewizyjny Rewolucja (Bailando en Cuba), Musical (Carmen la Cubana). Obecnie, w Barcelonie, Reydisnier pracuje jako niezależny tancerz, prowadząc zajęcia w kilku akademiach tanecznych w mieście. Jest także zaangażowany w rozrywkę, choreografię i inne związane z tym działania. Reydisnier wyróżnia się w różnych stylach tańca, takich jak taniec nowoczesny i współczesny, taniec folklorystyczny, taniec miejski, salsa i reggaeton.

Daniel Rojewski & Monika Sęk Rojewska

Bachata

Daniel założyciel szkoły Latin Dance Academy, magister inżynier oraz dyplomowany pedagog. Licencjonowany instruktor tańca i fitnessu. Z tańcem zaprzyjaźnił się już w dzieciństwie, rozpoczynając swą przygodę od tańca towarzyskiego oraz nowoczesnego. Po kilku latach jego zainteresowanie przyciągnęły takie techniki, jak: salsa, bachata, kizomba i afro. Jego ulubionym stylem salsy jest niezmiennie LA, ale najbliższa jego sercu jest bachata, a szczególnie styl sensual, który stara się wciąż rozwijać, szkoląc się u najlepszych zagranicznych instruktorów, oraz promować na polskiej scenie tanecznej. Wieloletni tancerz Formacji Salsowej oraz instruktor w Studio Tańca Project Salsa do lipca 2017 roku. Założyciel formacji tanecznej Bachata Team Łódź, odnoszącej sukcesy w całej Polsce. Czynnie uczestniczy w różnego rodzaju pokazach i konkursach tanecznych oraz np. Bachata Stars Polska. Instruktor licznych warsztatów, m.in. podczas Latino Festiwalu, El Sol Bachata Days, a także obozów tanecznych w kraju i za granicą.

Monika założycielka szkoły Latin Dance Academy, z wykształcenia lingwistka z pasji tancerka i instruktorka. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 9 lat od tańca nowoczesnego. Następnie szkoliła się w technikach streetowych m.in. w formacji tanecznej Kabaret 130. W wieku 16 lat trafiła do łódzkiej szkoły tańca latino dołączając do formacji Girls Only oraz Fame Art. Tańczyła wiele styli ale żaden z nich nie zawładnął jej sercem tak jak salsa i bachata. Dzięki swojej ciężkiej pracy i umiejętnościom w 2015 roku Monika została instruktorką Bachaty. Jest założycielką dwóch prężnie działających i odnoszących sukcesy w całej Polsce formacji tanecznych – Bachata Team Łódź oraz Project Ladies. Monika współpracuje z wieloma szkołami tańca i organizatorami festiwali z całej Polski. Wraz ze swoim partnerem Danielem Rojewskim szkoli miłośników bachaty i zaraża ich swoją pasją do tańca. Stale rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w licznych warsztatach i festiwalach z instruktorami światowej klasy, a swoją pasją i energią pragnie zarażać innych. Najważniejsze w tańcu są dla niej emocje, porozumienie, dynamika i estetyka. Jej styl tańca określa się jako bardzo sensualny, delikatny i kobiecy.

Nikita Bubnov & Natalia Kawa

Bachata

Nikita to doświadczony instruktor bachaty, łączy długoletnie doświadczenie z pasją do przekazywania wiedzy. Nauczał na wielu wydarzeniach tanecznych, w tym za granicą, m.in. w Belgii, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Szwecji, Francji i Czechach. Jako nieustannie rozwijający swoje umiejętności, poszerza warsztat o style, takie jak zouk brazylijski, salsa, modern jazz i balet. Laureat konkursów, m.in. Warsaw Bachata Social Competition i BachataStars Poland, Nikita był także jurorem na wielu festiwalach tanecznych w całej Europie. Jego podejście do tańca podkreśla nie tylko technikę, lecz także emocje, pasję i kontakt między partnerami.

Natalia to doświadczona artystka, pasjonatka tańca od dzieciństwa, specjalizująca się w różnych technikach tańca, takich jak bachata, salsa, jazz dance i tap dance. Ukończyła dwuletni kurs instruktorski w Warszawie w 2018 roku o specjalizacji taniec jazzowy. Jako tancerka wielostylowa zdobyła 5-krotne Mistrzostwo Europy w tańcach karaibskich i wielokrotne tytuły Mistrzyni Polski w takich kategoriach jak bachata i salsa. Jako instruktorka, trenerka i choreografka współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi szkołami tanecznymi dzieląc się swoją pasją na wielu festiwalach, warsztatach i zawodach tanecznych. Założycielka kobiecych grup tanecznych, które działają w całej Polsce. Jej pozytywna energia i uśmiech towarzyszą jej nieustannie – prawdziwa petarda tanecznego świata.

Razem rozpoczęli swoją taneczną współpracę w 2023 roku, łącząc swoje pasje i doświadczenie. Ta dynamiczna para to połączenie techniki, emocji i oryginalności, które sprawiają, że każdy ich taniec jest wyjątkowy. N&N to zgrany team, który podbija serca swoim niepowtarzalnym podejściem do tańca.

Karolina Winiarek & Grzegorz Winiarek

Bachata

Karolina Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktorka Teatru Roma w Warszawie oraz Teatru Powszechnego w Radomiu. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 4 lat.Jako choreograf i instruktor tańca Karolina pracuje od 2005 roku. Jej przygoda z salsą i bachatą zaczęła się w sposób niekonwencjonalny w 2005 roku. Razem z salsą nierozerwalnie związana była bachata, która obecnie wypełnia najwięcej czasu w życiu Karoliny.Karolina jest organizatorem cyklu Warsaw Bachata Meet Up! – warsztatów z najlepszymi parami z Polski i zagranicy oraz BachataStars Poland. W tańcu bardzo często łączy różne techniki taneczne. Ceni sobie wszechstronność i indywidualizm. Uważa, że dzięki pracy można osiągnąć wszystko, trzeba tylko chcieć.

Grzegorz Zawsze myślał że ma dwie lewe nogi do tańca dlatego próbując to zmienić w 2000 roku zapisał się do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Tam pod okiem cenionego w Polsce choreografa Roberta Sliżewskiego w grupie baletowej uczył się tańca ludowego oraz technik baletowych. W 2003 roku po raz pierwszy miał styczność z salsą. Od tamtego czasu stale poprawia swój warsztat. Tańczy zarówno bachatę, salsę w stylu New York on2 jak i Los Angeles on1, choć równie swobodnie czuję się w salsie kubańskiej jak i ruedzie de casino. Jako pierwszy zainteresował się stylem sensual i zaczął go nauczać w Warszawie. Styl ten wynika z naturalnego ruchu ciała, dużej ilości body movementu i przepływu energii w ciele. Prowadzi warsztaty z pasją i humorem. Zajęcia z nim to prawdziwe wyzwanie dla kursantów ponieważ uwielbia szybkie tempo zajęć, wymagającą muzykę i unikalne kombinacje figur.

Razem Mistrzowie BachataStars Austria 2018 Mistrzowie BachataStars Sweden 2015, V-ce Mistrzowie BachataStars Hungary 2016, V-ce Mistrzowie BachataStars Czech Republic 2017, 3-miejsce BachataStars Austria 2019. Jako jedyna para w Polsce cztery lata z rzędu zdobyli kwalifikacje do World BachataStars. Od kilku lat nauczają w Polce i Europie. Poza Polską prowadzili warsztaty w Niemczech, Austrii, Belgii, Norwegii, Ukrainie, Czechach, Estonii, Litwie, Wielkiej Brytanii, Węgrzech. Sędziowie wielu międzynarodowych konkursów.

Otko Bat & Mery Kubik

Bachata

Jako para działamy od 2018 roku i uczymy w Krakowskiej szkole Loftodance. Naszą filozofią jest uczenie ludzi kompletnego tańca a nie tylko kombinacji. Na warsztatach poza typowymi zajęciami znajdziesz u nas technikę, feeling, sensual impro czy też hip hopowy styl. Chcemy zeby taniec był jak rozmowa i tak staramy się go uczyć urozmaicając go ciągle o nowe inspiracje.

Mery - z tańcem związana od ponad dekady. Zaczynała od hip hopu i jazzu. Ukończyła dwuletnie studium z dziedziny tańca jazzowego, brała udział w licznych projektach teatralnych i tanecznych ale swoją prawdziwą miłość odnalazła w bachacie, której uczy od 10ciu lat.

Otko - polski azjata który swoją przygodę z tańcem zaczął od bachaty. Aktualnie rozwija się w różnych stylach by móc przenosić je do swojego stylingu.

Razem Codziennie prowadzimy po kilka godzin zajęć z roku na rok coraz głębiej rozumiejąc tańczących ludzi. Chcemy łączyć fajną stylówkę z niesamowitym feelingiem i dobrym musicality. Wkładamy w to całe serce a Loftodance traktujemy jak dom.

Malwina Uzdejczyk & Konrad Ziętek

Bachata

Konrad i Malwi to polska para bachatowa z wieloletnim doświadczeniem, ona tancerka z zamiłowania i pasji, tańczy od dziecka a z Bachatą jest związana od 2014. Konrad tańczy bachate od 2015, wcześniej tańczył balet, hip hop oraz poping. Postanowili połączyć siły i razem chcą dzielić się wiedzą oraz miłością do tańca. Podczas nauki największa uwagę przykładają do muzykalności, techniki oraz kontaktu w parze. Ich taniec wyróżnia płynność, elegancja oraz emocje, jednak to co zwraca największa uwagę to naturalność i lekkość.

Jacek Ratuszyński

Salsa

Jacek ma tytuł magistra wychowania fizycznego ze specjalnością tańca oraz jest instruktorem i współwłaścicielem Szkoły Tańca Corazon w Bielsku-Białej. Swoją taneczną przygodę rozpoczął od kubańskiej salsy, która całkowicie go pochłonęła, gdy zaczął odkrywać jej sekrety. Od lat prowadzi warsztaty w wielu miastach oraz na festiwalach salsy i kongresach zarówno w Polsce jak i za granicą. Wierzy, że taniec jest dla każdego, bez względu na wiek, płeć i predyspozycje. Najważniejsza jest radość i wolność, którą chce dzielić się z innymi podczas zajęć!

Bartek Tabiś & Ania Niedośpiał

Salsa

Bartek to certyfikowany instruktor tańca z Krakowa. Regularnie prowadzi zajęcia w Loftodance w Krakowie i Salsa Libre w Warszawie. Prowadził warsztaty w całej Polsce i poza granicami m.in. w Czechach, Grecji i Hiszpanii. Prowadzi grupę pokazową Bailarines Dance Company, z którą występuje na coraz większych scenach. Uczy salsy kubańskiej i salsy liniowej. Prowadzi również solowe zajęcia z Cuban Bodymovement, Izolacje w Tańcu, Salsa Showstyle, Choreo Musicality. W tańcu w parze przykłada dużą uwagę na czytelne prowadzenie i podążanie. Sam rozwija się w technikach afrokubańskich oraz tańcu klasycznym. Na zajęciach możecie się spodziewać oryginalnych często nieoczywistych choreografii, tworzonych pod konkretną muzykę.

Ania zaczynała jako tancerka tańca towarzyskiego szkoląc się w wielu profesjonalnych szkołach tańca w Polsce, zbierając wiedzę od najlepszych nauczycieli na świecie. W międzyczasie rozwijała swoje umiejętności w innych technikach, takich jak balet czy jazz. Członek Kadry Narodowej z najwyższą klasą taneczną „S” i wieloma trofeami na swoim koncie. Niedawno odkryta salsa na nowo rozbudziła w niej pasję dając motywację do rozwoju i przekraczania granic z wyjątkowym zespołem Bailarines. Ceni sobie profesjonalizm ale przede wszystkim ludzi z którymi współpracuje.

Aleksandra Heidi Gajewska

Salsa

Heidi to niezwykle charyzmatyczna instruktorka i wszechstronna tancerka, wulkan energii, optymizmu, pasji i charyzmy. Miłośniczka kultury i muzyki latynoamerykańskiej, zarażająca pasją, miłością oraz wrażliwością do tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od tańca współczesnego i teatru tańca. Jako członkini Zespołu Tańca Współczesnego PULS reprezentowała Polskę na międzynarodowych festiwalach tanecznych m.in. Dance World Cup. Przeprowadzka do Hiszpanii, a tam kontakt z kulturą latynoską, zaszczepiły w niej miłość do rytmów Ameryki Południowej i Karaibów, a szczególnie do reggaetonu i salsy kubańskiej. Jako solistka ma na swoim koncie 1. miejsce w pojedynkach tanecznych na Kongresie Reggaeton vs Dancehall w Katowicach (2016) oraz 2. miejsce w Stargate Shows El Sol Warsaw Salsa Festival (2016). Jako instruktorka i animatorka taneczna współpracowała z licznymi ośrodkami tańca nie tylko w Polsce, ale również w Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Meksyku i na Malcie. Tancerka kubańskiego zespołu Augustín Aspa y su Grupo Habana działającego na terenie Hiszpanii. Obecnie związana jest z krakowskimi szkołami Salsa House, Studio Tańca OFFicyna oraz współpracuje z Reggaeton vs Dancehall Academy na terenie całej Polski.

Dorota Jastrzębska Klimczyk & Piotr Klimczyk

Bachata

Dorota swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat. Przez 13 lat tańczyła disco, hip-hop i taniec klasyczny. Potem przyszedł czas na jazz, któremu pozostaje wierna do dziś, prowadząc zajęcia taneczne. Pierwsze spotkanie z salsą i bachatą ujęło jej serce do tego stopnia, że wraz z jazzem pochłonęły ją bez reszty. Ciężka praca zaowocowała kilkukrotnym mistrzostwem świata w disco i hip-hopie oraz mistrzostwem i vice-mistrzostwem Polski w konkursie Bachata Stars. W swoim tańcu stawia na naturalność, płynność i subtelność ruchu. Podstawy baletu dały jej solidną podstawę, dzięki czemu podczas swoich zajęć potrafi doskonale przekazać wiedzę techniczną.

Martyna Leszczyna & Łukasz Dziewisz

Bachata

Martyna tańczy od 13 roku życia. Trenowała różne style tańca. Występowała między innymi na deskach teatru tańca i w zespole folklorystycznym. W 2014 roku trafiła na bachatowe parkiety. Dla niej straciła głowę i rzuciła całe swoje dotychczasowe życie. Z byłym partnerem tanecznym zdobyła 3 miejsce w konkursie Bachata Stars Poland w 2016 roku, a jej formacja zajęła 2 miejsce na konkursie „Become a Star” w Ostrawie w 2018 roku. Zajęcia taneczne prowadzi od 2015 roku i zdążyła przez ten czas wychować kilka pokoleń Śląskich bachateros, szturmem zdobywających polskie parkiety.

Łukasz swoje pierwsze taneczne kroki stawiał w Las Palmas de Gran Canaria, ale tańczyć nauczył się w Katowicach. Nie przestaje się uczyć i doskonalić, możecie go spotkać na festiwalach w całym kraju i zagranicą, na których poznaje tajniki tańca najlepszych tancerzy na świecie i ciągle szuka nowych inspiracji. Na prowadzonych zajęciach stawiają przede wszystkim na prowadzenie z ciała mocno podkreślając, że aby móc cieszyć się w tańcu magią, tańczyć muszą zarówno partnerki jak i partnerzy. Czytaj Panowie też ruszają swoim ciałem.

Aneta Hanusiak & Damian Sporek

Bachata

Sporek - góralska krew, przewrotny temperament. Spokój i subtelność w parze łączy z mocnym ruchem solowym. W tańcu szuka porozumienia i równowagi między ekspresją a uważnością. Lubi impro, mocne bity i precelki.

Hanu - łagodna w ruchu i czuła w prowadzeniu. Stanowcza w jasnych granicach tańca, opartego na uważnej relacji i badaniu przepływu ruchu. Lubi taneczne eksperymenty, impro i kolor miodowy.

Razem uczą od 2017 roku, od 2018 roku są razem, od 2020 jako małżeństwo. Mają psa Sojkę i córeczkę Gabrysię (kolejność chronologiczna). Mają też ciągle mnóstwo energii by tańczyć i zarażać tańcem innych 🙂 Do zobaczenia! Zajęcia zgodne z filozofią sporkową, zgodnie z którą ruch odbywający się w parze ma przede wszystkim być naturalny, wygodny i sprzyjający przyjemnym emocjom. Będziemy badać przepływy i energię, która krąży w objęciu, będziemy uczyć się z tej energii korzystać w wielu jej jakościach. Zapraszamy!

DJ Szosti

Tomek Szostak | LOFToDANCE

Tomek Szostak od małego kochał muzykę i taniec, tak wiec połączył obie przyjemności i na co dzień jest instruktorem w Krakowie, a wieczorami gra na krakowskich imprezach. Grywał w wielu klubach w Krakowie takich jak: Dreams, Feniks, Ck browar, Kwadrat, Prominent, Mojitos Casa Latina, a także podczas imprez warsztatowych w Loftodance oraz Sabrosa w Krakowie, Ritmo w Poznaniu, Dance Life w Inowrocławiu Sun Salsa w Tarnowie czy też na imprezach: Dos Mundos, Salsamani oraz w Abra Studio w Warszawie, Mil Pasos oraz Good Mood w Katowicach i Mohito w Tychach. Był również Dj na wyjazdach z Loftodance do Zakopanego, Huciska, oraz na Feel The Holiday, a także na otwarciu Latin Dance Academy w Łodzi, Caramelo w Kielcach, 10 urodzinach Loftodznce czy też ponownym otwarciu Casa de la Danza w Lublinie oraz podczas licznych festiwali takich jak Loftofest, Bailame, Cracow Bachata Experience, Cracow Bachata Connection czy Bachationes. Gra głownie bachate, sensual impro lecz w jego arsenale nie zabraknie kizomby, urbankizu tudzież salsy.

DJ Shiny

Adrian Kaszkur | So!Salsa

Adrian Kaszkur - rezydent So!Salsa
Za DJką od wielu lat. W elektronicznej odsłonie można go spotkać zarówno w legendarnych clubach w Wielkiej Brytanii czy na Ibizie, jak i egzotycznej plaży, o zachodzie słońca na Sri Lance czy w Tajlandii.
Na Salsowo-Bachatowych imprezach najczęściej gra w Trójmiejskiej szkole tańca Solidarity of Salsa.😎
Elastyczność i doświadczenie sprawiają, że zapełnia każdy parkiet. Jego sety to miks najświeższych przebojów z małą szczyptą niespodziewanych oryginałów.
Nowa przygoda to efekt wspólnej pasji z 13 letnią córką Inez - bachatowy cover Etc Disco•Sanah —> https://youtu.be/ZKyJVgEqtOQ

Dj Gregory

Grzegorz Winiarek | Warszawa

DJ Gregory to pasjonat bachaty we wszystkich jej odmianach. Od kilku lat prowadzi regularnie w Warszawie imprezy sensualowe oraz współtworzy duże eventy bachatowe. Związany z warszawską sceną salsową i bachatową od 2003 roku. Performer, dj oraz instruktor. Dj – waniem zajmuje się od kilku lat. Specjalizuje się głównie w bachacie, ale posiada również bogatą kolekcję salsy i kizomby. W tym czasie grał mn. Prague Bachata Festival, 10Dance Delirium Festival - Belgia, Imprezach w Wilnie, na Bachatastars Poland 2015-2021, Warsaw Bachata Meet Up 2015-2021, Bachaturo 2016-2019, Warsaw Bachata & Kizomba festiwal by Bachaturo 2015 i 2016, Salsa Spring Break 2016, El Sol Festival 2017-2019, 3CITYSEX 2021 oraz na większości warszawskich imprez.

Arkadiusz Meps

PM - Koordynator

PM, Koordynator ds. procedur rezerwacji oraz dostępności miejsc arek@summersalsatrip.com  tel.: +48 668 129 962

Adrian Dronszczyk

Koordynator

Koordynator ds. warsztatów tańca
adrian@summersalsatrip.com
tel.: +48 608 332 382

Organizator i koordynatorzy wyjazdu zastrzegają sobie prawo do zmian organizacyjnych. Aktualne informacje dostępne są wyłącznie na stronie internetowej Summer Bachata & Salsa Trip, pod adresem https://summersalsatrip.com. W przypadku zmiany kluczowych warunków przed rozpoczęciem wycieczki, uczestnicy otrzymają wiadomość na ostatni, znany organizatorowi adres poczty internetowej. Organizator i koordynatorzy wyjazdu nie biorą odpowiedzialności za zakupione bilety lotnicze w przypadku dojazdu własnego, a także wszelkie zmiany niewynikające z ich winy, a leżące bezpośrednio po stronie hotelu lub współpracujących z nim firm.