Karolina Winiarek & Grzegorz Winiarek

Bachata

Karolina Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktorka Teatru Roma w Warszawie oraz Teatru Powszechnego w Radomiu. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 4 lat.Jako choreograf i instruktor tańca Karolina pracuje od 2005 roku. Jej przygoda z salsą i bachatą zaczęła się w sposób niekonwencjonalny w 2005 roku. Razem z salsą nierozerwalnie związana była bachata, która obecnie wypełnia najwięcej czasu w życiu Karoliny.Karolina jest organizatorem cyklu Warsaw Bachata Meet Up! – warsztatów z najlepszymi parami z Polski i zagranicy oraz BachataStars Poland. W tańcu bardzo często łączy różne techniki taneczne. Ceni sobie wszechstronność i indywidualizm. Uważa, że dzięki pracy można osiągnąć wszystko, trzeba tylko chcieć.

Grzegorz Zawsze myślał że ma dwie lewe nogi do tańca dlatego próbując to zmienić w 2000 roku zapisał się do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Tam pod okiem cenionego w Polsce choreografa Roberta Sliżewskiego w grupie baletowej uczył się tańca ludowego oraz technik baletowych. W 2003 roku po raz pierwszy miał styczność z salsą. Od tamtego czasu stale poprawia swój warsztat. Tańczy zarówno bachatę, salsę w stylu New York on2 jak i Los Angeles on1, choć równie swobodnie czuję się w salsie kubańskiej jak i ruedzie de casino. Jako pierwszy zainteresował się stylem sensual i zaczął go nauczać w Warszawie. Styl ten wynika z naturalnego ruchu ciała, dużej ilości body movementu i przepływu energii w ciele. Prowadzi warsztaty z pasją i humorem. Zajęcia z nim to prawdziwe wyzwanie dla kursantów ponieważ uwielbia szybkie tempo zajęć, wymagającą muzykę i unikalne kombinacje figur.

Razem
Mistrzowie BachataStars Austria 2018 Mistrzowie BachataStars Sweden 2015, V-ce Mistrzowie BachataStars Hungary 2016, V-ce Mistrzowie BachataStars Czech Republic 2017, 3-miejsce BachataStars Austria 2019. Jako jedyna para w Polsce cztery lata z rzędu zdobyli kwalifikacje do World BachataStars. Od kilku lat nauczają w Polce i Europie. Poza Polską prowadzili warsztaty w Niemczech, Austrii, Belgii, Norwegii, Ukrainie, Czechach, Estonii, Litwie, Wielkiej Brytanii, Węgrzech. Sędziowie wielu międzynarodowych konkursów.