Osmani Segura

Salsa Cubana

Osmani urodził się na Kubie, w wyjątkowej, “starej” dzielnicy Hawany, czyli ‘HabanaVieja’. Swoją taneczną podróż rozpoczął w bardzo młodym wieku, jego pierwszą szkołą była ulica, a scena stała się drugim domem. Osmani był członkiem kilku szkół tańca na Kubie, co pozwoliło mu rozwiać swoje umiejętności taneczne w takich stylach jak rumba, afro-cuban, mambo, tradycyjne tańce kubańskie, salsa cubana i urban dance.

Nauczycielem został w 2002 roku jeszcze na Kubie, następnie w 2006 w Niemczech został członkiem grupy hip-hopowej “Just blaze” prowadzonej przez Camillo Lauricellę, z którą zajął pierwsze miejsce na niemieckich mistrzostwach hip-hopu.
Od 2010 roku przekazuje swoją wiedzę swoim studentom, uczy na wszystkich poziomach zaawansowania – zarówno początkujących tancerzy jak i tych prezentujących najwyższy poziom. Jako artysta uczył i występował na wielu kongresach i festiwalach salsowych w całej Europie, a także był uczestnikiem kilku programów rozrywkowych emitowanych w krajowej telewizji.