Roynet Perez Gonzalez

Salsa Cubana

Roynet jest znany ze swojego wyjątkowego stylu tańca, profesjonalizmu, kreatywności oraz czarującej i charyzmatycznej osobowości. Dorastał w Hawanie, gdzie otaczała go muzyka i afro-kubańskie rytmy. Ekscytująca atmosfera podsycana dźwiękiem clave i bębnów szybko zaprowadziła go do największej ze szkół tańca – na ulice Havany. Roynet rozpoczął swoją taneczną karierę w 2003 roku, wygrywając wiele konkursów salsy kubańskiej zarówno na Kubie, jak i za granicą. Dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom tanecznym zyskał przydomek „Monarca del casino” (Mistrz salsy kubańskiej), pod którym rozpoznawany jest do dziś.
W 2008 roku Roynet przeprowadził się do Finlandii i rozpoczął nauczanie tajników salsy kubańskiej, bachaty, kizomby i hip hop’u. W 2010 wraz ze swoją partnerką Johanną Sallinen zdobył mistrzostwo Europy w salsie kubańskiej, stając się odtąd jednym z najbardziej rozpoznawalnych instruktorów i tancerzy zarówno w Finlandii jak i w całej Europie.
Jako instruktor, Roynet skupia się przede wszystkim na kultywowaniu i pogłębianiu wiedzy na temat sztuki tańca kubańskiego oraz propagowaniu kultury kubańskiej na całym świecie. Dla niego bycie „dobrym” nie jest wystarczające – zawsze daje z siebie wszystko i dąży do perfekcji – zarówno jako tancerz jak i instruktor.